Ajalugu

Betaamotor on juba aastakümneid olnud tihedalt seotud kaherattaliste elu ja arenguga. Loodud 1904 aastal Itaalias ning alustades käsitöö jalgratastega. 40-date alguses siirduti mootorrataste tootmisesse ning ilmavalgust nägid tolle aja kohta mitmed uuenduslikud ning sportlikud mudelid topeltraami ning teleskoop-kahvlite ja  amortidega.

 

50-ndatel tulid ka esimesed saavutused motospordis kus 175CC mootorilistel oldi edukad „mäkketõusus“ ning teistel Off-road aladel.

 

70-ndatel hakati üha rohkem spetsialiseeruma Off-Road mootorrataste tootmisele ning arendamisele.  Tootearenduse ja testide tulemusi näitasid ilmekalt edu motokrossis ning Enduros , hiljem ala arenedes ka Traielis kus Jordy Tarres , Dougie Lampkin ja Albert Cabestany on toonud betamotorile mitmeid maailmameistri ning Euroopa meistrite tiitleid.

 

2004 aastal alustati tõsiste investeeringutega 4-taktiliste Enduro mootorrataste arendamiseks ning osalemiseks tippvõistlustel - unustamatta tootearenduses kordagi sõitjat. Taotluseks tippklassi sportmootorratas , kombineerituna andma sõitjale võimalikult suurt tunnetust , sõidunaudingut ning „funni“

Kõrvuti Enduroga suurendatakse ka oma osalemist Traielis kus Traiel ja  Betamotor on saanud sünonüümiks. 2006 aastal nägid ilmavalgust esimesed 4taktilised Traieli mootorrattad Betalt.

 

Pikaajalisele võistlustest ning testidest saadud kogemustele baseeruvad ka harrastajatele suunatud tsiklid ning rollerid. Märksõnadeks on kergus , vastupidavus ning hästi balanseeritud käitumine nii asfaldil kui Off-roadi sõites , et tagada võimalikult suur sõidunauding ning probleemivaba omamine.

 

Alates 1972 aastast on Betamotori uueks asukohaks Florence , tegevuskoha pindala 116000 m² , millest tehasepindala on 15000 m² ning töötab 111 inimest. Aastas toodetakse 17000 erinevat tsiklit ning 15000 mootorit andes kokku käibeks 44,5 miljonit eurot. Igast 100 toodetud tsiklist jääb Itaaliasse 30 ning ülejäänud 70 imporditakse üle maailma .

 
BETAMOTOR soovitab:
bardahl_logo2.gif
õlid, lisandid ja spetsiaalmäärded !!!
: : Salasõna?
Külastusi: 497916